Bez nazwy 10 Bez nazwy 1 Bez nazwy 9 Bez nazwy 2 Bez nazwy 3 Bez nazwy 4 Bez nazwy 5 Bez nazwy 11 Bez nazwy 6 Bez nazwy 7

Naszymi głównymi dostawcami są:

 

MIĘSA WIEPRZOWE:

Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski E. Koczorowskiego z Połajewa- do swojej produkcji używa wyłącznie żywca z małych lokalnych gospodarstw, a duża część to zwierzęta karmione naturalnym pokarmem.

Stoisko Sprzedaży Produktów Tradycyjnych w Poznaniu - mięso wieprzowe rasy puławskiej. Świnie rasy Puławskiej hodowane są w gospodarstwach tradycyjnie związanych z hodowlą i utrzymaniem tej rasy. Wobec tego niezbędne jest pozostawienie rasy puławskiej w tradycyjnych warunkach chowu, typowych dla drobnej produkcji, w gospodarstwach rodzinnych. Nie da się hodować tej rasy w systemie przemysłowym, w ogromnych tuczarniach. Dlatego mięso tej rasy ma wysokie wartości odżywcze.

 

MIĘSA DROBIOWE I PODROBY:

Firma "MARK-DROB" Państwa Markiewiczów z Chludowa - to gospodarstwo rodzinne od 1968 roku. Posiada własną ubojnię, a kurczaki pochodzą z wielkopolskich gospodarstw z chowu tradycyjnego, karmione paszami i zbożami polskiego pochodzenia. W hodowli nie stosuje się antybiotyków, ani substancji bakteriobójczych. Odporność drobiu wspomagają preparaty ziołowe.

Kurczak zagrodowy z Podlasia.

 

MIĘSO I PODROBY Z KACZKI:

Od lokalnych rolników oraz z firmy "AMI" z Mikstatu - firma jest producentem kaczek i gęsi, a ich hodowla opiera się na systemie ekologicznym. Z tej firmy kupujemy mięso z kaczek.

 

NABIAŁ:

Gospodarstwo rolne Państwa Kaczmarków z Uścikowa - to producenci naturalnego, wiejskiego mleka, serów, masła i śmietany.

Gospodarstwo ekologiczne p. Mariana Nowaka z Grabowa - gospodarstwo Pana Nowaka od 20 lat wytwarza ekologiczne, z certyfikatem, pełnowartościowe produkty z mleka (śmietany, masła, twarogi, jogurty itp.), metodami tradycyjnymi, które pozwalają uzyskać doskonały, tradycyjny smak jaki pamiętamy z dzieciństwa. 

MĄKI EKOLOGICZNE

Ekologiczne gospodarstwo rolne "Naturplon" z Anielina

 

WARZYWA:

Z własnej uprawy oraz od okolicznych rolników.

Ziemniaki, które pochodzą z gospodarstwa Pana L. Kalki ze wsi Bracholin, posiadają walory ekologiczne, gdyż przy ich produkcji nie używa się żadnych chemicznych oprysków oraz są wybierane ręcznie. 

 

NAPOJE I OWOCE:

Soki producentów regionalnych - bardzo zdrowe z zachowaniem wszystkich witamin.

Nasze własne owoce z przydomowego sadu w Bogdanowie, bez jakichkolwiek oprysków. W sadzie rosną drzewa bardzo starych odmian jabłoni, czereśni i śliwek. Nasze owoce są tak naturalne jak ekologiczne. Przygotowujemy z nich powidła i kompoty.